Araç Takip Sisteminin Faydaları

Sahibi olduğunuz bir aracın her an için nerede olduğunu bilmek isteyebilirsiniz ve aracınıza araç takip sistemi taktırabilirsiniz. Böylece aracın nerede olduğunu, hangi hızla gittiğini, ortalama ne kadar yakıt tükettiğini şoföre bile sormadan öğrenebilirsiniz. Hem de çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken telefon üzerinden uygulamayı açıp bakmak. Araç takip sistemlerinin ve araç takip cihazlarının birçok özelliğinden bahsediliyor. Peki araç takip sisteminin faydaları nelerdir? Neden bu kadar fazla kullanılıyor?

Evet araç takip sisteminin en bilinen kullanım şekli, isminden de anlaşıldığı üzere araçların yerlerini öğrenmektir. Ama araç takip sistemleri günümüzde sadece araç takip etmek için kullanılmıyor, içerisinde birçok özellik barındırıyor. Artık araç takip sistemi sayesinde aracın birçok bilgisine erişilebiliyor. Aracın anlık hızını, belirli aralıklarda ne kadar hızla gittiğini ve ne kadar yaktığını görebilirsiniz.

•Alınan bilgiler sayesinde araç takip sistemlerinin faydaları katlanarak artmakta. Araçların anlık olarak yerlerini takip edebildiğiniz ve hangi zamanda nerde olduğu kayıt altında olduğu için araçlar amacı dışında kullanılamaz. Böylece araçlar rotalarından çıkmaz, iş yokken boş yere kullanılmaz ve böylece %15 civarında yakıt tasarrufu sağlanır. Yakıt tasarrufu
sayesinde şirket giderleri azalır ve elde kalan sermayeyle daha verimli işler yapılabilir. Bu özellik sayesinde sadece yakıttan değil, zamandan da tasarruf sağlanır, işler düzgün ve çabuk bir şekilde yapıldıktan sonra araçlar meşgul olmadan diğer işlere koyulur. Araç takip sisteminin uzun vadede getirisi çok yüksektir.

•Yüksek model araç takip sistemleri, aracın beyninden de bilgi alabildiği için araçta aksi giden bir durum veya arıza olduğunda kolayca ve hızlı bir şekilde anlar. Bu şekilde araçtan kaynaklanan kazaların önüne geçilir.

•Araçların hız grafikleri de elinizde olduğu için araçları kullananların yaptıkları hatalar düzeltilebilir. Araçlar eğer çalışma saatleri dışında kullanılırsa diye, aracın çalınma anında direk tespiti yapılabilir ve araçlar kısa sürede bulunabilir. Böylece bir nevi güvenlik önlemi özelliği taşır.

Araç takip sistemi kullanan firmalar, kullanmayanlardan daha sağlam adımlar atar ve işlerin risklerini sonuna kadar azaltır.

Hemen bir filo takip sistemi edinebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir